Bądź bezpieczny – Wizyta Panów Policjantów w przedszkolu

11.10.2017r. nasze Przedszkole odwiedzili Policjanci, którzy rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa i właściwego zachowania się na drogach, na jakim świetle przechodzimy na drugą stronę ulicy, co zrobić, gdy w pobliżu nie ma przejścia dla pieszych a chcemy przejść na drugą stronę.  Przedszkolaki otrzymały wskazówki jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej, która proponuje słodycze oraz ataku groźnego psa. Dzieci chętnie ćwiczyły pozycję „żółwia”, która chroni przed atakiem zwierzęcia. Policjanci zwrócili uwagę na to jak poruszać się jadąc rowerem i w jakich miejscach jest to dozwolone. Przypomnieli także o numerach alarmowych. Na koniec spotkania pokazali swoje podstawowe wyposażenie, które mają zawsze przy sobie, m. in. pałka, gaz pieprzowy, kajdanki. Przedstawiciele grupy przedszkolnej wręczyły Panom Policjantom laurki w ramach podziękowania. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały wypowiedzi naszych gości i chętnie uczestniczyły w zadaniach przez nich prowadzonych. Przedszkolaki tę lekcję zapamiętają na długo.