Zajęcza chatka

25.09. 2017r. przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Zajęcza chatka” w wykonaniu aktorów Teatru Art.-Re w Krakowie.
Bajka opowiadała o zajączku, którego chytry lis wypędził z własnego domu. Biedny zajączek błąkał się po ulicy, szukał ratunku i pocieszenia, śpiewając smutną piosenkę:

„ Miałem piękny domek z drewna
W nim mieszkałem jak królewna
Sprytny lisek mnie wygonił
Choćżem chatki bardzo bronił
Moja chatka z drewna była
W słońcu cała się świeciła
Teraz nie mam domku wcale,
Na swój domek patrzę z żalem”

Na pomoc zajączkowi przychodziły kolejno różne zwierzęta: pies, niedźwiedź, krowa – jednak nic nie wskórały. Dopiero kogut swoim ostrym dziobem przepędził lisa, a zajączek znowu mógł zamieszkać w swojej chatce. Podczas spektaklu aktorzy nawiązywali bezpośredni kontakt z dziećmi, włączając je do współudziału w przedstawieniu oraz zachęcając do zabawy przy piosenkach.  Humorystyczne dialogi połączone z wesołą zabawą sprawiły, że dzieci pełne radości wróciły do swoich sal.